Ssanie oleju kokosowego

Ssanie oleju kokosowego

Większość z nas zna właściwości oleju kokosowego i wie, jak zastosować go w kuchni lub pielęgnacji twarzy, ciała, czy też włosów, jednak wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ssanie oleju kokosowego to naturalny sposób na dbanie o higienę jamy ustnej i… wybielanie zębów.

Można by pomyśleć, że to wymysł naszych czasów, jednak zwyczaj ten pochodzi ze starożytności i stosowany był w medycynie indyjskiej, według której płukanie ust olejem kokosowym oczyszcza jamę ustną z bakterii oraz pomaga w detoksykacji całego organizmu.

Do korzyści płynących ze ssania oleju kokosowego zalicza się poprawę stanu uzębienia – zęby stają się zauważalnie bielsze, ustępuje krwawienie dziąseł, rzadziej pojawiają się ubytki, znika nieprzyjemny zapach. Wiele publikacji i opinii głosi też, że płukanie ust olejem kokosowym wspomaga również leczenie i zapobiega zachorowaniu na takie dolegliwości jak: zapalenie płuc i oskrzeli, choroby gardła, kaszel, katar, zapalenie zatok oraz problemy związane z migdałkami.olej

Do płukania ust polecamy oleje kokosowe WRC fitline, do kupienia tutaj.

W jaki sposób płukać usta olejem kokosowym?

  1. Przygotować 2-3 łyżeczki oleju kokosowego i włożyć go do ust (najlepiej płukać usta rano na czczo, po posiłku najlepiej odczekać około 1 godziny). Olej kokosowy pod wpływem temperatury upłynni się.
  2. Przepłukiwać usta ok. 20 minut. Należy pamiętać aby nie połykać oleju (aby nagromadzone w nim bakterie i toksyny nie dostały się z powrotem do organizmu), a w przypadku zachłyśnięcia wypluć olej i rozpocząć płukanie od nowa.
  3. Na koniec wypłukać dokładnie usta wodą i umyć zęby.

Do ssania oleju kokosowego nie ma żadnych przeciwwskazań, a najlepsze efekty można uzyskać płucząc jamę ustną regularnie i konsekwentnie  przez kilka tygodni.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *