Olej kokosowy w pielęgnacji dziecka

Olej kokosowy w pielęgnacji dziecka

Skóra dziecka urodzonego w terminie, ma w pełni ukształtowaną strukturę, jest ona jednak bardzo cienka, delikatna i podatna na uszkodzenia. Warstwa rogowa naskórka, naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna są całkowicie ukształtowane. Jednak skóra dziecka różni się znacznie od skóry osoby dorosłej.

Przez pierwsze cztery lata życia skóra dziecka nie stanowi takiej bariery ochronnej, jak u dojrzałego człowieka.  Do tego czasu nie ma w pełni wykształconych mechanizmów obronnych i jest bardzo podatna na działanie środków chemicznych, zakażenia oraz zjawiska takie jak wiatr, zmiany temperatury, promieniowanie UV czy nawet ocieranie pieluszki lub ubrań.

Jak więc najlepiej pielęgnować wrażliwą skórę dziecka? Wielu rodziców sięga po dermokosmetyki, emolienty lub kosmetyki z certyfikatami ekologicznymi. Jest jednak o wiele prostszy, tańszy i uniwersalny produkt, dzięki któremu można naturalnie dbać o skórę małego dziecka – nierafinowany olej kokosowy.

Nierafinowany olej kokosowy ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, świetnie odżywia i wspomaga leczenie różnych dolegliwości skóry. Bardzo rzadko wywołuje alergie i można go stosować już od pierwszych dni życia dziecka. Nierafinowany olej kokosowy WRC Fitline można kupić tutaj.

Nierafinowany olej kokosowy WRC fitline
W jaki sposób stosować nierafinowany olej kokosowy WRC Fitline na skórę dziecka?

  1. Odpieluszkowe zapalenie skóry – olej kokosowy może być stosowany zamiast tradycyjnego kremu na odparzenia. Wystarczy przy każdej zmianie pieluszki posmarować pupę maluszka, olej kokosowy nawilży skórę i złagodzi zaczerwienienie.
  2. Ciemieniucha – odrobinę oleju kokosowego należy wsmarować w główkę dziecka i delikatnie masować miękką szczotką. Problem powinien zniknąć naprawdę szybko 😉
  3. Olejek do kąpieli – 1-2 łyżki oleju kokosowego dodać do kąpieli. Olej kokosowy nawilża i odżywia skórę dziecka, wygładza, łagodzi wysypki i zaczerwienione miejsca.
  4. Balsam do ciała – wsmarować niewielką ilość oleju kokosowego w osuszoną po kąpieli skórę dziecka.
  5. Olejek do masażu – zamiast tradycyjnej oliwki. Olej kokosowy warto wcześniej rozgrzać w dłoniach, by osiągnął pożądaną konsystencję
  6. Naturalny filtr przeciwsłoneczny – przed wyjściem na spacer posmarować odkryte części ciała dziecka olejem kokosowym, co pozwoli uniknąć poparzeń słonecznych. Skóra posmarowana olejem kokosowym będzie także chroniona przed innymi czynnikami atmosferycznymi: wiatrem i mrozem.
  7. Trądzik niemowlęcy – dzięki swojemu przeciwzapalnemu i antybakteryjnemu działaniu olej kokosowy pozwala szybko zwalczyć trądzik niemowlęcy, pojawiający się w pierwszych tygodniach życia.
  8. Olej kokosowy przyspiesza także gojenie wszelkich ran, otarć, opuchnięć, siniaków czy nawet ukąszeń owadów.

Wyżej wymienione przykłady udowadniają, że nierafinowany olej kokosowy może zastąpić niemal każdy tradycyjny kosmetyk, stosowany w pielęgnacji dziecięcej skóry, jest przyjazny i bezpieczny, w przeciwieństwie do wielu kosmetyków dla dzieci (oliwki i olejki), które w swoim składzie często zawierają olej mineralny, otrzymywany z ropy naftowej i parafiny.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *